با سلام، به اولین پست بلاگ دیجی کافی خوش آمدید.

هدف از راه اندازی بلاگ ، دسترسی قهوه خور ها و قهوه دوست ها به اطلاعات جامع و تایید شده از مقاله ها و کتاب های علمی است. در اینجا همچنین می توانیم درباره قهوه و پست ها تبادل نظر کنیم و به اطلاعات خود بیافزاییم.

چند روز پیش متن پیش رو را خواندم و درباره آن تحقیق را آغاز کردم. این متن می گفت " گویا برای درمان برخی عارضه های تخریب سلولی باید دست به دامن قهوه شویم. محققین به تازگی دریافتند پروتئین هایی که در قهوه موجود است ، برای ترمیم سلول های بدن استفاده می شود، " !!

این خبر از رسانه ای معتبر پخش شد ! با استادم در دانشگاه شهید بهشتی صحبت کردم  و با ارجاع به اساتید دیگر و صحت سنجی متوجه شدم این خبر کاملا اشتباه است و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد که سایت های خبری در ازای گرفتن مبلغی آن را پخش می کنند. با اطلاع رسانی و پیگیری این خبر برداشته شد ولی جرقه ای در ذهن ما ایجاد کرد.

ساخت بلاگ خوب نیاز به تحقیق و مطالعه زیاد دارد، حتی نمیتوان آنرا به افرادی که بلاگ می سازن و هر روز با ما تماس می گیرن سپرد. باید خودمان شروع کنیم. در این راه سعی می شود اطلاعات صحیح به شما عزیزان انتقال دهیم.

ما در دیجی کافی باریستایی که سابقه 20 سال کار در کافی شاپ را داشته باشد نداریم ولی همکاران علاقه مند به صورت تجربی و مطالعات شخصی آن را فرا گرفته اند. این را گفتم که از ما انتظار شیر کف بازی نداشته باشید ولی در دانه سبز قهوه ، اخبار قهوه ،شیمی قهوه ، فرآوری یا روست قهوه ، فواید واقعی قهوه و ... شما را مطلع خواهیم کرد.